Pielęgnacja twarzy

Dbanie o skórę twarzy to klucz do młodego i pięknego wyglądu.

Każda skórą potrzebuje innej pielęgnacji. Z nami dowiesz się jaką masz cerę i jak o nią dbać, jakich używać kosmetyków by nie narobić sobie problemów.

Rodzaje Cery:

NORMALNA - występuje tak naprawdę jedynie u dzieci do okresu pokwitania. Jest cielisto-różowa, gładka, jędrna, napięta, właściwie reaguje na warunki atmosferyczne (takie jak wiatr, słońce, mróz) oraz na wodę i mydło. Niewidoczne są na niej naczynia krwionośne, plamy barwnikowe, nie występuje problem łuszczenia, nie ma zaskórników.

TŁUSTA - ma kolor szarożółty, jest słabo ukrwiona, rano bywa blada. Jest dość gruba, ma błyszczącą powierzchnię z widocznymi rozszerzonymi porami z zaskórnikami. Na czynniki atmosferyczne oraz na wodę i mydło reaguje dobrze, nie sprawia kłopotów. Na wygląd takiej cery wpływają znacząco czynniki wewnętrzne: stres, gospodarka hormonalna, zaburzenia układu trawiennego. Długo zachowuje gładkość i jędrność, zaczyna się starzeć znacznie później, niż skóra sucha. Dotykają ją częste powikłania trądzikowe, spowodowane nadmierną aktywnością gruczołów łojowych.

SUCHA - ma z reguły jasny kolor, jest cienka, mało elastyczna. Często występują na niej przebarwienia, rozszerzone naczynka krwionośne. Może mieć skłonności do łuszczenia. Jest wrażliwa na wodę i mydło – reaguje zaczerwienieniem, podrażnieniem. Starzeje się stosunkowo szybko, bo pierwsze zmarszczki mogą się pojawiać już około 20. roku życia. Odpowiednie dostarczanie składników odżywczych może znacząco ten proces opóźnić.

MIESZANA - posiada cechy dwóch rodzajów skóry. Część jest sucha, dotyczy to najczęściej partii bocznych twarzy. Środkowy pas, twarzy, tzw. Litera T (czoło, nos, broda) jest tłusty. Pielęgnacja tego rodzaju cery jest bardziej skomplikowana, niż w przypadku skóry jednego rodzaju. Posiadacze cery mieszanej mogą mieć równocześnie i skłonność do łojotoku, i uwrażliwienie na wodę i mydło, objawiające się pieczeniem, zaczerwienieniem, uczuciem napięcia.

Każda skóra, zarówno normalna, sucha, tłusta jak i mieszana może być cerą naczynkową lub cerą wrażliwą. Skóra tłusta lub mieszana w pewnych okresach życia może być równocześnie cerą trądzikową.

WRAŻLIWA - Najczęściej jest uwarunkowana genetycznie, ale może się też uwrażliwić z czasem. Po użyciu wody z mydłem, bądź niektórych kosmetyków, pojawia się na niej często uczucie ściągania i pieczenia Ten rodzaj skóry spotykany jest dziś częściej, niż dawniej, co wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska, a także niewłaściwym pielęgnowaniem np. źle dobranymi kosmetykami. Cera wrażliwa jest dość trudna w pielęgnacji. Należy unikać ekspozycji słonecznej, korzystania z solarium, klimatyzowanych pomieszczeń. Nie zawsze jest to możliwe, ale odpowiednio dobrane kosmetyki mogą sprawić, że utrata wilgoci nie będzie następować zbyt szybko, a warstwy ochronne skóry będą chronione.

TRĄDZIKOWA - Z trądzikiem borykają się nie tylko nastolatki, ale również osoby po 20. roku życia. Wpływ na rozwój trądziku mają zaburzenia hormonalne, tarczycy, układu trawiennego czy wegetatywnego. Może on przybierać postać zaskórników, drobnych krostek, a nawet blizn. Każdy rodzaj trądziku należy skonsultować z dermatologiem, który zaleci skuteczne leczenie środkami farmakologicznymi. W dbaniu o ten rodzaj cery bardzo pomocne są zabiegi przeciwtrądzikowe w gabinecie kosmetycznym. Ogromne znaczenie ma właściwa pielęgnacja dobrze dobranymi kosmetykami, które mają działanie kojące, matujące, a jednocześnie nie wysuszają jej nadmiernie.

NACZYNKOWA - Związana jest z kruchością naczyń krwionośnych, które mają tendencję do pękania, przez co na skórze powstają tzw. pajączki. Takie rozszerzone naczynka mają podwyższoną przepuszczalność i ułatwiają przenikanie do skóry wielu niekorzystnych czynników, powodujących powstanie stanu zapalnego, zwanego rumieniem. Skłonność do występowania rozszerzonych naczyń krwionośnych może występować już w dzieciństwie, a po 20. roku życia wzmaga się, przez co pęknięte naczynka zaczynają być widoczne. Pierwszymi objawami posiadania takiej cery mogą być tzw. rumieńce, pojawiające się wskutek zmiany temperatury lub zdenerwowania. Na pękanie naczynek szczególnie narażone są posiadaczki delikatnej, wrażliwej, cienkiej skóry.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry naczynkowej muszą być dobrane z niezwykłą starannością. W przeciwnym wypadku skóra swędzi i piecze, może się na niej pojawić rumień, a nawet opuchlizna. Należy unikać picia dużych ilości alkoholu, kawy, mocnej herbaty, spożywania ostrych przypraw. Dobrze dobrane kosmetyki, stworzone specjalnie do cery naczynkowej, złagodzą dolegliwości, związane z jej posiadaniem Kiedy już stwierdzisz jaki masz cerę spokojnie możesz przejść do wybrania odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego.

Ceny zabiegów

Mikrodermobrazja diamentowa:

Twarz170 PLN

Twarz + szyja + dekolt190 PLN

Dodatkowa ampułka do zabiegu10 PLN

Dodatkowo masaż do zabiegu20 PLN

Peeling kawitacyjny:

Twarz150 PLN

Twarz + szyja + dekolt170 PLN

Dodatkowa ampułka do zabiegu10 PLN

Dodatkowo masaż do zabiegu20 PLN

Peeling migdałowy 50%:

Twarz180 PLN

Twarz + szyja + dekolt200 PLN

Mezoterapia bezigłowa:

Twarz140 PLN

Twarz + szyja + dekolt160 PLN

Mezoterapia igłowa:

Twarz230 PLN

Twarz + szyja + dekolt250 PLN

Skóra głowy210 PLN

Oczyszczanie manualne:

Twarz150 PLN

Twarz + szyja + dekolt180 PLN

Maska algowa:

(demakijaż + maska)40 PLN

Maska kremowa:

(demakijaż + maska)20 PLN

Henna + regulacja:

Regulacja brwi50 PLN

Henna + regulacja brwi70 PLN

Henna rzęs50 PLN

Henna komplet80 PLN

Henna pudrowa brwi160 PLN

Laminacja brwi120 PLN

Laminacja brwi + farbka160 PLN

Oferta Salonu Kosmetycznego Marielou