Maska algowa

Maska algowa
Algi odgrywają dużą rolę w pielęgnacji skóry twarzy, dekoltu i szyi. Intensywnie i trwale nawilżają naskórek oraz głębsze warstwy skóry, skutecznie zapobiegają nadmiernej utracie wody. Łagodzą podrażnienia oraz wykazują skuteczne działanie regenerujące. Służą do intensywnego oczyszczania, rozpulchniają warstwę rogową i poprawiają ukrwienie. Maski algowe stosowane już od czasów starożytnych dostarczają nam dużą porcję składników regenerujących i nawilżających, dzięki czemu skóra jest dogłębnie odżywiona.

Algi są znakomicie przyswajane przez ludzkie tkanki, ponieważ skład chemiczny ich plazmy podobny jest do składu plazmy człowieka. Do pielęgnacji stosuje się około 40 gatunków glonów, a maski algowe to prawdziwa kopalnia naturalnych, aktywnych substancji odżywczych. Zawierają niezwykłe bogactwo substancji organicznych – aminokwasy, proteiny, węglowodany, oraz nieorganicznych – związki jodu, magnezu, potasu, chloru, żelaza, wreszcie elementy śladowe miedzi, cynku, kobaltu, wanadu, strontu i innych. Proces mikronizacji sprawia, że biologiczna energia alg może być wykorzystana jeszcze bardziej efektywnie.

Maski algowe zalecane są po zabiegach oczyszczania skóry ze względu swoje działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne oraz łagodzące podrażnienia. Różnorodność masek algowych i ich bogactwo w minerały decyduje o możliwości dopasowania odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego, także do każdego rodzaju cery. Maski te mogą być stosowane w seriach bez ograniczenia lub jednorazowo, w celu szybkiej poprawy stanu skóry. Dzięki wielkości molekuł i szczególnej strukturze działają one osmotycznie i dlatego bardzo chętnie stosowane są jako maseczki w gabinetach kosmetycznych jak również pielęgnacji domowej. Maski algowe najczęściej mają postać drobnego proszku, który po zmieszaniu z wodą stanowi masę o gęstej konsystencji, jaką nakłada się na twarz.

Przeciwwskazania do maski algowej:
- uczulenie na produkty morskie,
- zapalenie zatok,
- nieżyt górnych dróg oddechowych,
- problemy z oddychaniem.