Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe
Paznokcie żelowe jest to stylizacja z wykorzystaniem żelu, który ma na celu utwardzenie płytki naturalnej ale też trwałość przyjemniej na 3-4 tygodni. Od paznokci hybrydowych różnią się grubością oraz trwałością wykonania. Do wykonania paznokci żelowych potrzebujemy lamy LED/UV. Paznokieć musimy sobie odpowiednio przygotować przed nałożeniem żelu. Płytkę matowimy i dokładnie otłuszczamy. Kolejną czynnością jest aplikacja warstwy zwiększającej przyczepność żelu do powierzchni płytki a następnie położenie żelu. Po dokładnym utwardzeniu wszystkich paznokci w lampie zabieramy się do ich opiłowywania. Nadajemy im odpowiedni kształt, długość i stylizujemy tak jak klient sobie tego życzy:)

Żel na naturalną płytkę jak sama nazwa wskazuje, to stylizacja którą wykonuję się tylko na naturalnej płytce. W tej metodzie nie przedłużamy paznokci. Zdobienie możemy wykonać dowolne. Taka metoda żelowania sprawdza się pod wieloma względami. Jeśli chcemy aby paznokieć był nie za długi i naturalny to nie ma najmniejszego problemu. Jeśli chcemy zapuścić paznokcie do określonej długości również nie ma z tym żadnego problemu. Wybór należy do Ciebie.

Przedłużanie paznokci na formie to metoda dla osób potrzebujących '' TU I TERAZ'' długich paznokci. Jak często zdarza się, że wypada nam jakaś okoliczność przy której przydało by się wyglądać lepiej niż tylko dobrze? Mnóstwo razy, dlatego właśnie wymyślono przedłużanie paznokci aby z czegoś zwykłego można było osiągnąć coś olśniewającego. Samo przygotowanie płytki do przedłużania odbywa się dokładnie tak samo jak przy nałożeniu żelu na naturalną płytkę. Abyśmy mogli przedłużyć naturalną płytkę paznokcia należy pod nią podłożyć specjalną formę na której później żelem formujemy przedłużonego paznokcia. Ostateczny kształt nadajemy pilnikiem. Warto pamiętać o tym, że przedłużony paznokieć jest bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne niżeli paznokieć uformowany na naturalnej płytce. W tej metodzie zaleca się częstsze korekty do momentu zrostu całego przedłużenia.

Zdobienie Paznokci to bardzo wszechstronny temat. Poczynając od tego ze baza kolorów jest przeogromna to mamy jeszcze do wyboru brokaty, syrenki, stylograf, cyrkonie, ozdoby 3D, plastelinę, akryl, efekty holo, malowanie ręczne i mogłabym tak wymieniać jeszcze przez godzinę. Najważniejsze to inspiracja i pomysł, którego mnie na pewno nie zabraknie;)

Korekta paznokci polega na zdjęciu poprzedniej stylizacji, uzupełnieniu odrośniętego już żelu oraz wykonanie nowego zdobienia. Czasami klientki wykonują sobie tzw. półkorektę. Przy tej metodzie kolor zostaje zdjęty, paznokieć skrócony ale żel nie jest uzupełniony. Taka stylizacje można wykonywać co drugi raz jednak nadaję się do nie zbyt długich paznokci. Klasyczna korekta powinna być wykonywana maksymalnie co 4-5 tygodni. Nie wyklucza to oczywiście częstszych wizyt. O jakość płytki naturalniej nie musimy się obawiać. Profesjonalista pracuje zawsze na resztce żelu który został z poprzedniej korekty nie uszkadzając tym samym płytki paznokcia.

Naprawa paznokcia następuje zazwyczaj wtedy kiedy uszkodzimy żel jakąś czynnością mechaniczną co spowoduje jego złamanie się lub podpowietrzenie. W przypadku złamania paznokieć nadlewamy na formie i dopasowujemy do reszty. W przypadku odejścia żelu od płytki naturalnej zdejmujemy uszkodzony żel i nakładamy nową warstwę.