Manicure

Manicure Classic
Zabieg manicure klasycznego obejmuje pielęgnację dłoni. Jest to bardzo miły i odprężający zabieg polegający najpierw na wymoczeniu dłoni w ciepłej wodzie z dodatkiem soli zmiękczającej i olejków eterycznych. Kolejnym krokiem jest delikatne podsunięcie skórek paznokci do góry oraz ewentualne ich wycięcie w razie konieczności. Następną czynnością którą wykonujemy jest opiłowanie i nadawanie ustalonego wcześniej z klientkom/klientem kształtu paznokcia. Classic manicure możemy wykończyć pomalowaniem paznokci kolorowym lakierem lub pozostawić na nich tylko odżywkę. Cały zabieg kończymy nałożeniem odżywczej oliwki w okolice skórek oraz rozsmarowaniem kremu, który delikatnie wmasowujemy w ręce klientki/klienta. Manicure klasyczny to najpopularniejszy sposób dbania o nasze dłonie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Manicure SPA
Rożni się od Manicure Classic ważnym elementem pielęgnacyjnym. Zabieg ten składa się dodatkowo z peelingu dłoni, który ma za zadanie złuszczyć warstwę rogową naskórka na dłoniach i nadać im aksamitna gładkość. Kolejnym etapem jest nałożenie maski kremowej w celu głębokiego nawilżenia skóry. Tak przygotowane dłonie obwijamy folią, wkładamy w ciepłe rękawice i trzymamy pod przykryciem ok 20 min. Po upływie 20 minut folię zdejmujemy, nadmiar kremowej maski staramy się jeszcze w dłonie klientki/klienta wmasować. Taki zabieg dedykowany jest dla osób borykających się z nadmiernym przesuszeniem i rogowaceniem skóry dłoni. Regularne stosowanie takiego zabiegu na zawsze uwolni Was od problemu suchych rąk!

Manicure hybrydowy:
Manicure hybrydowego do pewnego momentu do złudzenia przypomina nam zabieg Manicure Classic. Zmiana następuje w przygotowaniu płytki paznokcia. Paznokieć musi być bardzo dobrze zmatowiony i odtłuszczony przed nałożeniem lakieru hybrydowego. Proces tworzenia paznokci hybrydowych składa się z trzech etapów do których będziemy potrzebowali specjalnej lampy utwardzającej LED/UV. Pierwszy etap to nałożenie specjalnej bazy, która ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakieru hybrydowego do płytki paznokcia. Kolejny etap to oczywiście nakładanie koloru hybrydowego. Baza kolorystyczna jest ogromna więc każdy znajdzie coś dla siebie. Na sam koniec nakładamy TOP, który jest bardzo ważnym elementem, ponieważ utrwala wszystkie wcześniej nałożone warstwy. Trwałość takiego manicure to około 2-3 tygodnie, wszystko zależy od wzrostu paznokcia oraz stopnia ich eksploatowania. Taką opcję powinny wybrać osoby, które chcą na dłużej zachować świeżość paznokci, połysk lakieru oraz jego trwałość. Ta metoda jest bardzo wygodna, należy jednak pamiętać, że co jakiś czas powinno się robić przerwy aby naturalny paznokieć nie został zniszczony.

Manicure Japoński
Ten rodzaj manicure, odbiega nieco od klasycznego. Wykonywany jest on specjalnymi pastami i pudrami, które wcierane są w płytkę paznokcia zwiększając znacząco ich kondycję. Ten unikatowy, nowoczesny manicure, nadaje paznokciom naturalnym blask, zasila je w składniki naturalne: witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego. Przed nałożeniem produktu na paznokieć musimy delikatnie płytę zmatowić. Pasta i puder służą do polerowania paznokcia. Stopień spolerowania potrafi być naprawdę zdumiewający. Tak odżywiona i natłuszczona płytka nie potrzebuje już nakładania żadnych odżywek ani lakierów kolorowych. Z doświadczenia wiem, że malowanie paznokci po manicure japońskim jest kompletnie bez sensu gdyż płytka paznokcia jest na tyle tłusta, że praktycznie nic się na niej nie będzie chciało dobrze trzymać. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się dosyć długo i dedykowany jest głównie dla osób, która z jakiś względów zrezygnowały z paznokci hybrydowych bądź żelowych i tutaj odżywienie i natłuszczenie płytki jest wskazane. To też alternatywa dla osób, które np. uczulone są na substancje zawarte lakierach do paznokci.