Makijaż permanentny ust.

Zapewne każda z nas od bardzo dawna marzy o pięknych, pełnych i kształtnych ustach, które będa budziły zachwyt i zwracały uwagę innych, głównie mężczyzn. Makijaż permanentny ust pozwala nam mocno zbliżyć się do efektu idealnego, takiego który odpowiadałby naszym indywidualnym oczekiwaniom. Będziesz mogła zapomnieć o tych wszystkich pomadkach, których wciąż używałaś do poprawiania wyglądu swoich ust. Po wykonaniu odpowiedniego makijażu Twoje usta mogą wyglądać perfekcyjnie przez bardzo długi czas.

Perfekcyjny kształt i wygląd ust.

Makijaż permanentny ust to w pierwszej kolejności idealnie wykonany i podkreślony kontur ust, który pozwoli każdej Klientce na wyrównanie drobnych niedoskonałości w kształcie oraz zabarwieniu skóry, zniweluje drobne asymetrie oraz według uznania optycznie je powiększy bądź pomniejszy. Bardzo wiele kobiet, głównie po przebytych chorobach skóry bądź po prostu z biegiem lat, ma bardzo rozmyty kontur ust, który zanika sprawiając że są one mało widoczne i nie podkreślone. Nasz makijaż permanentny to bardzo prosty sposób na odzyskanie piękna ust Klientki. Doświadczona linergistka w naszym salonie, pomoże każdej Klientce dobrać odpowiedni kolor pigmentu, taki który będzie utrzymywał się na ustach przez wiele miesięcy. Dobór odpowiedniego koloru oraz nadanie właściwego kształtu ust jest bardzo ważny gdyż Klientka przez długi czas będzie musiała czuć się pewnie z efektem który na pewno osiągniemy. Pamiętajmy również o tym, że makijaż permanentny ust to nie sama powierzchnia warg, a również ich okolice. Proponujemy również zabieg rozświetlenia ust, który polega na zastosowaniu jaśniejszego pigmentu nad górna wargą, przy jej krawędzi. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy efekt mocno wyraźnej linii ust oraz zatuszujemy delikatne zmarszczki powstające w tym miejscu.

Czy istnieją przeciwwskazania do makijażu permanentnego ust?

Oczywiście jak w przypadku wielu innych zabiegów gdzie ingerujemy w skórę, tak również i tutaj, nie zawsze możemy wykonać nasz zabieg. Zalecamy przełożenie terminu wykonywania makijażu permanentnego jeśli Klientka przechodzi jakąkolwiek infekcję wirusową, przyjmuje leki na bazie sterydów, jest w ciąży, choruje na łuszczycę lub cukrzycę, ma zaawansowaną lub już gojącą się opryszczkę. Zalecamy również zachowanie ostrożności jeśli skóra ust jest bardzo sucha i popękana. Specjalista w naszym salonie, na pewno odpowiednio doradzi i przeprowadzi profesjonalna konsultację przed wykonaniem zabiegu

Przygotowanie do zabiegu.

Usta są bardzo wrażliwą częścią twarzy i należy o nie szczególnie dbać. Jakiekolwiek osłabienie organizmu bądź drobne choroby skóry, bardzo szybko daja swoje efekty właśnie w okolicy ust poprzez wysychanie skóry bądź wyskakujące opryszczki. Pamiętajmy również, że usta są bardzo podatne na infekcje, a sam zabieg makijażu permanentnego to nic innego jak naruszenie ciągłości naskórka co prowadzi do powstawania drobnych ran. Na kilka dni przed zabiegiem, Klientka powinna odpowiednio zadbać zarówno o stan ust, oraz ich okolicy jak i o ogólny stan swojego zdrowia. W celu zapobiegnięcia powstawaniu opryszczki zaraz po zabiegu, zalecamy zażywanie środków wzmacniających odporność (na przykład Heviran, stosować jedynie po konsultacji z lekarzem). Same usta oraz ich okolice powinny być mocno nawilżone. Skóra dobrze nawilżona lepiej przyjmuje pigment oraz pozwala linergistce na wykonanie dokładniejszego rysunku ust przed zabiegiem. Warto również pomyśleć o złuszczeniu starego naskórka na kilka dni przed zabiegiem, na przykład podczas dodatkowych zabiegów mikrodermobrazji lub delikatnego peelingu.

Pielęgnacja i postępowanie po zabiegu makijażu permanentnego ust.

Standardową reakcją skóry po samym zabiegu jest delikatne opuchnięcie oraz zaczerwienienie. Nie należy się tym jednak zbytnio przejmować, sytuacja wróci do normy po kilku godzinach. Po samym zabiegu kolor ust będzie również o 40­60% intensywniejszy od oczekiwanego. Po okresie 5­8 dni naskórek złuszczy się, a kolor ust zjaśnieje. Konieczna może się okazać wizyta podczas której przeprowadzony zostanie zabieg korekty, gdzie uzupełniony zostanie pigment w odpowiednich miejscach. Przez kilka dni po samym zabiegu zalecamy przyjmowanie środków przeciwwirusowych (na przykład wspomniany wcześniej Heviran, jednak jedynie po konsultacji z lekarzem), którego głównym zadaniem jest ochrona przed opryszczką. Same usta, a dokładniej miejsce w którym wykonywany był zabieg przez kilka dni będa bardzo wrażliwe. Należy wystrzegać się mocnego pocierania, drapania oraz intensywnej ingerencji z zewnątrz. Absolutnie należy unikać zabiegów złuszczających typu mikrodermobrazja czy też peelingi. Nie zaleca się również stosowania kosmetyków, które są popularne w warunkach domowych. Linergistka wykonująca zabieg na pewno poleci odpowiedni do pielęgnacji środek, do zaleceń którego należy się stosować. Bardzo ważne jest również ciągłe nawilżanie ust, nawet kilka razy dziennie trzeba je smarować odpowiednimi kremami, najlepiej z witaminą E. Zalecamy również, w szczególności osobom które mają skłonność do opryszczek, dezynfekowanie ust po każdym posiłku przez okres do 2 tygodni od wykonania zabiegu. Również do 2 tygodni od zabiegu należy wystrzegać się wizyt na basenie, saunie czy też SPA, gdzie usta narażone będą na działania gorąca oraz różnych środków chemicznych i kosmetycznych. Po dokładnym zagojeniu ust, nie należy odstawiać środków pielęgnacyjnych, zalecamy dbać o to aby usta były dobrze nawilżone i nie wysychały. Nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować wybarwienie się pigmentu w nieregularnych miejscach.