Makijaż permanentny brwi - metoda ombre.

Makijaż permanentny brwi metodą ombre wskoczył w świat kosmetologii z mocnym przytupem i zadomowił się na dobre. Zaraz po metodzie włoskowej jest najpopularniejszą techniką wykonywania makijażu permanentnego. Poniżej w kilku mocno skróconych zdaniach wyjaśnimy na czym polega ta metoda, jakie są jej największe zalety oraz kto powinien zdecydować się właśnie na taką usługę. Wszystkie zabiegi mikropigmentacji jakie wykonujemy są bardzo precyzyjne,, higieniczne i zaliczane do bezpiecznych metod makijażu permanentnego. Metoda ombre jest zdecydowanie techniką na dzień dzisiejszy najbardziej trendy.

Kilka słów o brwiach metodą cieniowania oraz permanentnym makijażu techniką ombre.

Wielu niedoświadczonym osobom mylą się dwie techniki, mamy na myśli metodę cienia (cieniowanie) oraz nasze docelowe ombre. Technika cieniowania polega na nakładaniu na skórę pigmentu nadając mu jednocześnie docelowy kształt łuku brwiowego, który będzie satysfakcjonujący dla klientki. Barwnik aplikowany jest pomiędzy naturalnym włoskiem łuku brwiowego, a sam cień na skórze służy głównie podkreśleniu kształtu brwi i optycznym ich zagęszczeniu. Standardowa, najbardziej popularna metoda cieniowania charakteryzuje się tym, że do zabiegu używany jest pigment w jednym kolorze. Makijaż permanentny brwi metodą ombre to także metoda cienia, jednak wykonanie jest o wiele bardziej skomplikowane. Pigmentacja brwi ombre polega na użyciu wielu kolorów barwnika w celu osiągnięcia satysfakcjonujących przejść tonalnych, które pozwalają osiągnąć efekt najbardziej zbliżony do naturalnego.

Makijaż permanentny ombre - wyjaśnienie sposobu nakładania pigmentu u nasady oraz przy końcówce. 

Makijaż brwi ombre to zdecydowanie jedna z czołowych w rankingach popularności technik pigmentacji brwi. Zdobienie brwi tą techniką różni się od klasycznej pigmentacji, znanej sprzed kilku lat wstecz. Cieniowanie ombre jest o wiele bardziej subtelne delikatnie podkreśla brwi, ta technika pozwala uniknąć efektu zbyt ciężkiego makijażu. Brwi nie mają jednolitego nasycenia kolorem, są wycieniowane w taki sposób, żeby do złudzenia przypominały brwi naturalne. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady oraz bardziej nasycona przy końcówce, a w zależności od typu urody klientki oraz jej preferencji, stosuje się dwa rodzaje cieniowania:

1. Nasycenie poziome - wręcz idealna propozycja dla osób młodych o wyraźnych typach kolorystycznych urody.

Nasycenie poziome brwi

2. Nasycenie pionowe ­ zdecydowanie preferowane dla osób starszych, o delikatnych rysach twarzy oraz subtelnej urodzie, preferowane przy regularnych kształtach twarzy.

Nasycenie pinowe brwi

Bezpośrednie zalety makijażu permanentnego metoda ombre:

  • najnowsza i najpopularniejsza znana technika,
  • możliwość mocniejszego podkreślenia dolnej linii łuku brwiowego z jednoczesnym cieniowaniem górnej krawędzi, co pozwala idealnie dopasować makijaż do twarzy klientki,
  • bardzo precyzyjnie rozłożony pigment, zaczynając od najbardziej nasyconych miejsc na skórze do tych najjaśniejszych u nasady,
  • bardzo subtelny i stonowany efekt makijażu, brak zdecydowanych rys nie pasujących do naturalnego efektu,
  • możliwość wykonania makijażu z efektem delikatnej mgiełki kolorystycznej wykonanej bezpośrednio przy użyciu różnej barwy pigmentów,
  • niepowtarzalny przy innych technikach efekt końcowy.

Przebieg samego zabiegu. 

Jak zawsze przy tego typu zabiegach, zaczynamy od rozmowy z klientką, wysłuchaniu jej potrzeb oraz oczekiwań. Sam makijaż permanentny brwi metodą ombre zaczynamy oczywiście od rysunku wstępnego, który ostatecznie akceptuje Klientka. Rysunek może być korygowany zgodnie z preferencjami Klientki. Przy pomocy kredki kosmetycznej linergistka wyznacza zupełnie nowy kształt brwi. Po ostatecznej akceptacji kształtu oraz przede wszystkim koloru docelowego, rozpoczynana jest sama pigmentacja. Mając na uwadze typ urody, dobierana jest odpowiednia technika cieniowania oraz kolor barwników. Kolejny krok to juz wprowadzenie pigmentu we właściwe miejsce na skórze, za pomocą jednorazowych igieł. Podczas zabiegu skóra jest znieczulana preparatem na bazie lidokainy, który chroni Klientkę przed dolegliwościami bólowymi związanymi z wielokrotnym nakłuwaniem skóry. Bezpośrednio po zabiegu brwi są o wiele ciemniejsze od zamierzonego efektu. Po ok 7­10 dniach, po odpowiedniej pielęgnacji oraz złuszczeniu się naskórka osiągamy efekt docelowy o ok 40­50% jaśniejszy. Konieczna jest również druga wizyta, podczas której wykonuje się tzw. korektą, która ma na celu wzmocnienie i uzupełnienie pierwotnego makijażu.

Jak długo utrzymuje się efekt ombre po makijażu permanentnym.

Makijaż permanentny brwi ombre utrzymuje się od kilku miesięcy do około 2 lat, w zależności od typu skóry Klientki oraz odpowiedniej pielęgnacji. Żeby utrzymywać stale zadowalający efekt zaleca się do powtarzania korekt ok raz w roku, ponieważ wraz z łuszczącym się naskórkiem oraz z czasem makijaż blednie wybarwiając się.