Makijaż permanentny brwi - metoda microblading.

Czym tak naprawdę jest makijaż permanentny brwi metodą microblading?

Jeśli nadal zastanawiasz się czym tak naprawdę jest microblading to już spieszymy z odpowiedzią. Jest to oczywiście nazwa metody makijażu permanentnego, mająca na celu głównie poprawienie naturalnych brwi. Microblading został w Świecie mody sklasyfikowany jako czołówka Top 10 najbardziej Trendy rzeczy w roku 2017. Technika ta znana była już kilka lat wcześniej, a do dnia dzisiejszego spotykamy ją na każdym kroku w świecie kosmetologii.

Ten rodzaj makijażu permanentnego gwarantuje niezwykle naturalne efekty. Mamy możliwość zagęszczenia swoich naturalnych brwi, przedłużenia ich rys bądź nadania innego kształtu. Makijaż metodą microblading w szczególności polecamy osobom z bardzo rzadkimi włoskami na brwiach, osobom z nieregularnym kształtem brwi oraz wszystkim z bardzo jasnymi i nie wyrazistymi brwiami.

Na czym polega microblading? 

W bardzo dużym uproszczeniu, zabieg microblading polega na rysowaniu włosków na skórze Klientki. Zachowując naturalny i regularny kierunek układania się włosków na ciele, dorysowuje się nowe w miejscach gdzie Klientka chciałaby mieć ich więcej. Samo rysowanie odbywa się za pomocą specjalnych mikro ostrzy i oczywiście wykonywane jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych. W pierwszej kolejności jednak wypełniana jest przez Klientkę specjalna ankieta, w której przeprowadzany jest wywiad odnośnie stanu zdrowia oraz przebytych chorób. Następnie dobierany jest odpowiedni kolor barwnika oraz nadawany jest brwiom ich docelowy kształt za pomocą kredki kosmetycznej. Przed samą czynnością nacinania, na skórę aplikowany jest środek znieczulający mający na celu podniesienie komfortu zabiegu dla Klientki. Po odczekaniu odpowiedniej chwili tak aby środek znieczulający zaczął działać, skóra zostaje nacięta za pomocą specjalnego piórka, w kształcie naturalnego włosa. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie wybranego pigmentu w wykonane wcześniej nacięcia. Technika makijażu permanentnego metoda microblading daje nam efekt cienkich, naturalnie wyglądających włosków, które optycznie zagęszczają łuk brwiowy. Sam zabieg trwa maksymalnie do dwóch godzin, a pożądany efekt widoczny jest już po tygodniu od zabiegu.

Microblading ­ przeciwwskazania oraz postępowanie po zabiegu.

Po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu oraz zagojeniu ranek, zazwyczaj konieczne jest wykonanie korekty, która ma na celu dodatkowe uwidocznienie narysowanych za pomocą ostrzy włosków. Po samym zabiegu konieczna jest pielęgnacja miejsc z nacięciami, w szczegółach pielęgnacji bardzo dokładnie zostanie poinformowana każda Klientka w samym salonie, zaraz po zabiegu. Do przeciwwskazań przed wykonaniem zabiegu należą przede wszystkim różnego rodzaju choroby skóry: łuszczyca, liszaj płaski, atopowe zapalenie skóry, alergie i wypryski. Nie zalecamy również wykonywania zabiegu podczas gdy dolega nam Hemophilia, cukrzyca, choroba nowotworowa, nadciśnienie, hcv, hbv, hiv. Niekorzystnie na przebieg zabiegu wpływa również przyjmowanie leków sterydowych, infekcje oraz stany podgorączkowe. Przed samym zabiegiem nie można się specjalnie przygotować, nie zaleca się wykonywania specjalnych czynności, nie powinno się jednak spożywać alkoholu, zażywać narkotyków ani leków

Rodzaj skóry, kolor pigmentu oraz kształt docelowy brwi.

Niestety rodzaj skóry jaką posiada Klientka ma znaczenie. Wprowadzony do skóry pigment utrzymuje się zdecydowanie krócej w przypadku skóry tłustej. Sama karnacja również ma spore znaczenie, przy jasnej karnacji pigment utrzymuje się o wiele dłużej niż przy ciemnej. Wszystko to jednak jest sprawą bardzo indywidualną przy każdej Klientce. Sam kolor pigmentu dobierany jest przy uwzględnieniu kilku zmiennych. Jeśli podoba nam się kolor naszych naturalnych włosków, kolor pigmentu dobieramy właśnie do niego. W przypadku gdy nasze naturalne brwi są bardzo jasne i chcielibyśmy je przyciemnić, dobieramy pigment zgodnie z upodobaniami, a naturalne włosy systematycznie trzeba poddawać farbowaniu henną o odpowiednim zabarwieniu. Docelowy kształt ustalany jest przez doświadczoną linergistkę, która doskonale rozpozna w którym miejscu występują braki w naszym naturalnym kształcie oraz gęstości brwi. Kształt ostateczny oczywiście jest prezentowany Klientce przed wykonaniem zabiegu w celu dokonania przez nią akceptacji.

Czy microblading boli oraz jak długo utrzymuje się efekt? 

Wiele osób boryka się z wątpliwościami odnośnie dolegliwości bólowych podczas zabiegu. Niestety sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, w końcu za pomocą mikro ostrzy rozrywany jest naskórek. Na szczęście środki znieczulające pozwalają mocno zniwelować nieprzyjemne doznania, a same nacięcia porównywane są do lekkich uszczypnięć. Późniejsze nakładania pigmentu może być odrobinę szczypiące i w zasadzie to wszystko. Oczywiście zabieg jest do wytrzymania i nie należy się go obawiać. Po dobrze wykonanym zabiegu wraz z korektami jeśli będą wymagane oraz odpowiedniej pielęgnacji brwi zaraz po nim, efekt docelowy utrzymuje się od 8 miesięcy nawet do 1,5 roku.