Depilacja

Depilacja
Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Wiele innych metod depilacji jest mniej skutecznych niż depilacja woskiem, ponieważ usuwają one włos jedynie z powierzchni skóry, nie naruszając cebulki. Rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem. Usunięcie owłosienia wraz z cebulkami powoduje, że odrastanie trwa długo, a włosy stają się coraz rzadsze i cieńsze.

Przebieg zabiegu:
Gorący wosk rozsmarowuje się na powierzchni ciała, po czym nakłada się na niego kawałek materiału lub papieru. Zabieg można wykonać bez użycia materiału, jeśli konsystencja wosku na to pozwala. Kiedy wosk zastygnie, napina się skórę i materiał jest szybko zdejmowany (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów). Skóra po zabiegu jest podrażniona. Nie zaleca się wychodzenia na słońce bezpośrednio po depilacji. Depilacje woskową można zastosować praktycznie na całe ciało. Najczęściej używa się go przy depilacji nóg, pach, rąk, bikini oraz okolic twarzy.

Depilacja woskiem w gabinecie:
Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym oznacza jedno: mniej bólu i ekspresowe tempo. Profesjonalistki robią to tak szybko i dokładnie, że dosłownie po chwili mamy problem z głowy. Dodatkowym plusem jest użycie kosmetyków, które delikatnie znieczulają, a na końcu produktów, które spowalniają odrastanie włosków. Większość tego typu preparatów ma także właściwości przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia.

Depilacja woskiem - przeciwwskazania:
Depilacja woskiem, mimo, że skuteczna nie jest dla każdego. Osoby z żylakami, popękanymi naczynkami, alergią, chorobami skóry, obrzękami i niską krzepliwością krwi powinny zrezygnować z zabiegu.

Depilacja woskiem - plusy:
Ogromną zaletą depilacji woskiem jest 3-4 tygodniowa przerwa między zabiegami. Podczas tego czasu możemy cieszyć się gładką skórą. Poza tym, regularnie wykonywana depilacja woskiem osłabia włoski, które z czasem stają się cieńsze. Możesz wykonywać ją samodzielnie i depilować każdą okolicę ciała (nogi, okolice bikini, ręce, brwi). Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych metod, depilacja woskiem nie powoduje świądu i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem - minusy:
Depilacja woskiem, prócz wielu niekwestionowanych zalet, ma też swoje minusy. Pierwszy? Zabieg niestety jest bolesny, a tuż po jego zakończeniu skóra jest zaczerwieniona. Niektóre włoski zostają wyrwane bez cebulki, co powoduje ich nierówne odrastanie. Ostatnim minusem, który dyskwalifikuje część osób z zabiegu jest wrastanie włosków i związany z tym często stan zapalny mieszków włosowych.